B72260B0441K001
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72260B0441K001
  • 1
Voltage Rating AC : 440 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 70 kA
Surge Energy Rating : 1.58 kJ
Termination Style : SMD/SMT
Series : HighE
Varistor Voltage : 715 VDC
Voltage Rating DC : 585 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 4100 pF